Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. spalio 22 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 
Naujienos


Pasirašyta projekto „Auditų dokumentavimo ir analizės informacinės sistemos diegimas SKAT veikloje“ finansavimo sutartis.

   Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

   Savivaldybių kontrolierių asociacija, pritarus visų Lietuvos savivaldybių kontrolieriams, šių metų gruodžio 22 d. su Europos socialinio fondo agentūra pasirašė projekto „Auditų dokumentavimo ir analizės informacinės sistemos (ADAIS) diegimas savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų (SKAT) veikloje“ (kodas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0043) finansavimo sutartį. Projektas įgyvendinamas ES struktūrinių fondų lėšomis, skiriant iki 592 626,43 Eur. Projekto veikla – Auditų dokumentavimo ir analizės informacinės sistemos (toliau – ADAIS) sukūrimas ir diegimas visose SKAT.

   Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti SKAT atliekamų auditų ir su auditais susijusių veiklų kokybę, skaidrumą ir atskaitomybę, o uždavinys – kompiuterizuoti visose SKAT atliekamus audito procesus.

   Projekto įgyvendinimo metu bus:

  • visų Lietuvos SKAT veikloje taikoma vieninga auditų dokumentavimo ir analizės informacinė sistema: sukurta vieninga sistema apimanti: finansinio, veiklos, atitikties auditų dokumentavimą, duomenų analizės įrankį ir rekomendacijų įgyvendinimo stebėsenos dokumentavimą; sukurtai sistemai atliktas testavimas, užtikrinant tinkamą naudojimą atliekamai veiklai ir atitikimą vartotojų poreikiams; sukurta sistema įdiegta visose SKAT.
  • Sukurtos sąlygos taikyti vieningą auditų dokumentavimo ir analizės informacinę sistemą visose Lietuvos SKAT: padidinta SKAT darbuotojų kompetencija audito vykdymo srityje (organizuoti mokymai, taikant vieningą sistemą); sukurtas pagalbinis įrankis vieningos sistemos tinkamai eksploatacijai bei naujai priimamų darbuotojų adaptavimui.

   Įgyvendinus projektą, bus optimizuoti vykdomų auditų savivaldybių įstaigose ir įmonėse procesai, padidinta finansinių, veiklos, atitikties auditų kokybė ir rezultatyvumas.

   Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga planuojama 2023 m. birželio 22 d.

   Projekto finansavimo tvarka, sąlygos ir veiklos gruodžio 22 d. buvo pristatytos savivaldybių kontrolieriams ir savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų darbuotojams nuotoliniu būdu organizuoto renginio metu.


   2020 m. lapkričio 17 d. vykusiame Raseinių rajono savivaldybės Kontrolės komitete buvo pritarta Raseinių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2021 m. veiklos planui.


   Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolė parengė ataskaitą, kurioje pateikti apibendrinti savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų atliktų savivaldybėms nuosavybės teise priklausančio NT valdymo auditų rezultatai.

   „Valstybės kontrolė kartu su savivaldybių kontrolės ir audito tarnybomis (SKAT) vykdė bendrą savivaldybių valdomo NT auditą. Prie šio projekto prisijungė ir jį atliko 55 (iš 60) SKAT. Aukščiausioji audito institucija apibendrino SKAT atliktų auditų (https://bit.ly/38rcyv4) rezultatus ir parengė ataskaitą, kurios tikslas – pateikti apibendrintą informaciją, kiek ir kokio NT nuosavybės teise priklauso savivaldybėms ir kaip efektyviai jis yra valdomas. Auditų rezultatų apibendrinimo ataskaita parengta remiantis 48 (iš 55) SKAT atliktų veiklos auditų ataskaitomis, kurios buvo viešai paskelbtos ir pateiktos AAI iki 2020-10-13.

   „Esame dėkingi savivaldybių kontrolės ir audito tarnyboms, itin reikšmingai prisidėjusioms prie šio bendro projekto. SKAT ne tik vertino būklę savivaldybėse ir taip prisidėjo prie pokyčių ir konkrečių rezultatų kiekvienoje jų, bet kartu ir mums tai sudarė galimybę surasti bendras pokyčių reikalaujančias turto valdymo sritis, pateikti apibendrintą apžvalgą ir nustatyti bendras tobulinimo kryptis, kurios padės siekti efektyvesnio ir kokybiškesnio savivaldybių nekilnojamojo turto valdymo“, – sako valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas“.

   Su visu Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolės pranešimu spaudai ir apibendrinta ataskaita galima susipažinti internetiniu adresu.


Pradedamas vykdyti bendras nekilnojamojo turto auditas

   Valstybės kontrolė ir Lietuvos savivaldybių kontrolės ir audito tarnybos pradeda vykdyti bendrą savivaldybių nekilnojamojo turto auditą. Toks projektas bus vykdomas pirmą kartą. Š. m. rugsėjo 12 d. tokį bendradarbiavimo susitarimą pasirašė ir Raseinių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba. Plačiau: https://www.vkontrole.lt/pranesimas_spaudai.aspx?id=24898 

  


Gyventojai gali teikti pasiūlymus Kontrolės ir audito tarnybai

   Atnaujinus talpinamą informaciją apie Kontrolės ir audito tarnybos veiklą internetinėje svetainėje adresu www.raseiniai.lt,  numatytas ir „Gyventojų pasiūlymų“ skyrelis, kuriame gyventojai gali pateikti Kontrolės ir audito tarnybai pasiūlymus dėl aktualių savivaldybei problemų sprendimo.
 


 


Informacija atnaujinta: 2021-02-02 14:07:29
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 

 

 
 

 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.