Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. spalio 22 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 
Vietos bendruomenių tarybos (VBT)


    Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nuo 2016 m. pasirinko naują finansavimo modelį - vietoj Vietos bendruomenių savivaldos programos buvo paskelbtas bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų atrankos konkursas, kurio metu finansavimas skirtas 362 bendruomeninėms organizacijoms iš visos Lietuvos. Šiemet nauja tai, kad bendruomenes pinigai pasieks tiesiogiai, be tarpininkų ir siekiant, kad veiklos būtų labiau orientuotos į socialinius bendruomenių poreikius, o ne į infrastruktūros gerinimą.

   Daugiau informacijos http://www.socmin.lt/lt/konkursai/konkursu-rezultatai/bendruomenines-veiklos-stiprinimo-w9e6.html  
 
 
Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos įgyvendinimas

  
2012 metais pirmą kartą buvo pradėta įgyvendinti Vietos bendruomenių savivaldos programa, kuria siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Programa įgyvendinama, siekiant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos strateginio tikslo – siekti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų partnerystės su valstybės ir savivaldybių institucijomis, jų plėtros ir aktyvaus dalyvavimo socialinėje veikloje.

   Įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos programą tobulinamos vietos bendruomenių tarybų sprendimų dėl lėšų, skirtų vietos bendruomenių viešiesiems poreikiams tenkinti, priėmimo ir įgyvendinimo procedūros, suteikiama daugiau atsakomybės ir galimybių imtis iniciatyvos vietos bendruomenėms, padidinamas vietos bendruomenių narių domėjimasis viešaisiais savo bendruomenių reikalais, sustiprinami vietos bendruomenėse veikiančių organizacijų ir įstaigų ryšiai sprendžiant visai bendruomenei svarbiais klausimais, įtvirtinamas sprendimų priėmimo vietos bendruomenėse modelis ir formuojama vietos bendruomenių atstovų dalyvavimo priimant vietos bendruomenei svarbius sprendimus praktika.

   Programos įgyvendinimui kasmet iš valstybės biudžeto buvo skiriama 2316960 Eur (8 mln. Lt). 2015 m. iš valstybės biudžeto skirta 2606580 Eur (9 mln. Lt). Programos įgyvendinimui 2015 m. Raseinių rajono savivaldybei skirta 25020,00 Eur. Savivaldybėms lėšos paskirstomos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pateiktą informaciją apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį asmenų skaičių savivaldybėse.

........................................................................................................................................................................................

Teisinė informacija

Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programa (Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. vasario 25 d. įsakymas Nr. A1-71)

Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos įgyvendinimo aprašas (Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. kovo 5 d. įsakymas Nr. A1-125 redakcija)

2015 metų lėšų paskirstymo savivaldybėms sąrašas  (Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. gruodžio 19 d. įsakymas Nr. A1-657)

Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. vasario 23 d. sprendimas Nr.TS-28 „Dėl Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo"

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. kovo 2 d. įsakymas Nr.A1-129 „Dėl vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos įgyvendinimo Raseinių rajono savivaldybėje"


Vietos bendruomenių tarybos

Ariogalos seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Ariogalos miesto seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Betygalos seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Girkalnio seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Kalnujų seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Nemakščių seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Pagojukų seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Paliepių seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Raseinių miesto seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Raseinių seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Šiluvos seniūnijos vietos bendruomenės taryba

Viduklės seniūnijos vietos bendruomenės taryba


Informacija atnaujinta: 2019-10-28 19:03:03
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 

 

 
 

 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.