Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. spalio 22 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 
Tarptautinis bendradarbiavimas

   2018 m. rugsėjo 11 d. buvo pasirašytas Raseinių rajono savivaldybės bei Ourém savivaldybės bendradarbiavimo sutartis. Šia sutartimi abi šalys sutarė keistis žiniomis, geriausia praktika ir patirtimi, daugiausiai dėmesio skirti šioms sritims: religiniam turizmui, švietimui, kultūrai, sportui, kultūros paveldui, miestų plėtrai ir administravimui, organizuoti tarptautinę veiklą, skatinančią geresnį supratimą, solidarumą ir draugystę tarp miestiečių ir šalių įvairių organizacijų.
 
 
   The cooperation agreement between Raseiniai District Municipality and Ourém Municipality was signed in September 11, 2018. With this agreement, both parties agreed to exchange knowledge, best practices and experience, focusing on the following areas: religious tourism, education, culture, sport, cultural heritage, urban development and administration, organizing international activities that promote better understanding, solidarity and friendship between townspeople and countries.
  

 

   2013 m. sausio 17 d. pasirašytas susitarimas, dėl bendradarbiavimo su Latvijos respublikos Kekavos savivaldybe. Bendradarbiavimas vyksta verslo ir investicijų skatinimo, švietimo, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, turizmo ir sporto, ekologijos ir racionalaus gamtos išteklių panaudojimo srityse.
Žmerinkos rajonas, Vinicos sritis, Ukraina

2012 m. pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo

Lietuvos Respublikos Raseinių rajono savivaldybė ir Ukrainos Vinicos srities Žmerinkos rajono savivaldybė atsižvelgdamos į 1994 m. vasario 8 d. Lietuvos Respublikos ir Ukrainos draugystės ir bendradarbiavimo sutarties nuostatas, vadovaudamosi draugiškais bei kaimyniškais bendradarbiavimo santykiais tarp Lietuvos ir Ukrainos, siekdamos sustiprinti abiejų valstybių regionų gyventojų bendradarbiavimą ir draugystę, vertindamos Lietuvos - Ukrainos santykių svarbą bendradarbiavime, susitarė vystyti bendradarbiavimą verslo ir investicijų skatinimo, švietimo, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, turizmo ir sporto bei ekologijos ir racionalaus gamtinių išteklių panaudojimo srityse.
 

 Rapla, Estija

 1991 m. pasirašytas ketinimų protokolas.

Numatyta bendradarbiauti kultūros, švietimo, sporto, turizmo, ekonomikos ir verslo srityse.

Bendradarbiaujama jau keturiolika metų. Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu Raplos miesto savivaldybė teikė materialinę pagalbą Raseinių miestui. Dalyvaujama miestų šventėse, įvairiuose organizuojamuose renginiuose. Vyksta žinių, patirties ir informacijos sklaida tarp abiejų miestų švietimo, kultūros, sporto specialistų, verslo atstovų ir administracijos darbuotojų.
 

Liublino vaivadija, Liubartovas, Lenkija

 2003 m.  pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Draugystė tarp Liubartovo miesto savivaldybės ir  Raseinių rajono savivaldybės prasidėjo 1998 m.  Jau septintus metus glaudžiai bendradarbiaujama kultūros, švietimo, ekonomikos ir sporto srityse. Numatyta toliau dirbti šiose srityse: ūkis, savivalda, bendradarbiavimas, įsisavinant Europos Sąjungos struktūrinius ir kitus fondus, kultūra, švietimas, turizmas ir sportas.

   2003 m. Raseinių mieste vykusioje Raseinių miesto 750 metų jubiliejaus šventėje dalyvavo Liubartovo miesto savivaldybės administracijos atstovai, taip pat Liubartovo miesto Moksleivių Seimelio atstovai dalyvavo miesto šventėje su parengta muzikine programa. Šiuo metu yra rengiamas bendras projektas 2004 m. gegužės-birželio mėn. vyksiančiam tarptautiniam dviračių žygiui Raseiniai-Liubartovas 
 

Mazovijos vaivadija, Mlava, Lenkija

2002 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Siekdami stiprinti tarpusavio santykius ir draugystę, atsižvelgiant į demokratines permainas Europoje, Raseinių ir Mlavos miestai užmezgė oficialius susidraugavusių miestų ryšius tarp abiejų miestų gyventojų ir susitarė bendradarbiauti šiose srityse: ūkis, savivalda, kultūra, švietimas, turizmas ir sportas.

   Raseinių meno mokyklos moksleiviai 2002 m. koncertavo Lenkijos respublikos Mlavos mieste Nepriklausomybės dienos šventėje. Raseinių rajono bendrojo lavinimo mokyklų direktoriai viešėjo Mlavos mieste siekiant pasidalinti darbo patirtimi ir informacija su analogiškų įstaigų atstovais. Raseinių rajono savivaldybės administracijos kvietimu Mlavos administracijos atstovai dalyvavo 2002 m. rugsėjo mėn. vykusiose Verslo dienose bei  2003 m. rugsėjo mėn. vykusioje Raseinių miesto 750 metų jubiliejaus šventėje. 


Slavsko rajonas, Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2003 m.

Bendradarbiavimas su Slavsko rajonu prasidėjo 2002 m. 2003 m. oficialiai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis siekiant plėtoti mainus ir bendradarbiavimą ūkio, savivaldos, kultūros, švietimo, turizmo ir sporto srityse. 2004 m. sausio mėn. Raseinių mieste viešėjo Slavsko rajono vaikų jaunimo ir sporto mokyklos atstovai, kurie dalyvavo organizuotame kalėdiniame krepšinio turnyre ir rungtyniavo su Raseinių Sporto mokyklos komanda.

 

Unstrut-Hainich kraštas, Muhlhausen, Vokietija

1998 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Susitarta bendradarbiauti kultūros srityje, teikti paramą švietimui, ūkio vystymui. Keistis informacija, užmegzti ryšius tarp užsienio įmonių. Numatyta plėsti draugiškus ryšius sporto srityje, teikti paramą valdymo srityje.  


Informacija atnaujinta: 2019-01-08 11:39:23
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 

 

 
 

 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.